bulgariamagica.pl to miejsce w Sieci, dzięki któremu marketing staje się prosty!

Poznaj naszą redakcję

Jakie są objawy zużycia tulei tylnej belki

Julian Sobczak 0 komentarzy 2019-04-10
Jakie są objawy zużycia tulei tylnej belki

Większość posiadaczy francuskich samochodów na pewno zna charakterystyczną cechę tylnego zawieszenia swoich pojazdów. To oczywiście skrętna belka, stosowana w zasadzie głównie przez francuskich producentów, która oczywiście ma wiele zalet. To dzięki temu rozwiązaniu auta te słyną z takiego komfortu podróżowania nawet po bardzo złych drogach. Wbrew powszechnej opinii konstrukcja ta jest naprawdę wytrzymała, ale kiedy dochodzi już do jej awarii, naprawa nie zawsze jest taka oczywista. Warto więc wiedzieć, jakie są objawy zużycia tulei tylnej belki (tzw. silentbloków) i co w takiej sytuacji zrobić.

Należy przy tym pamiętać, że żadnej usterki zawieszenia nie wolno bagatelizować. Stuki i gorsze wybieranie nierówności przez koła to nie tylko obniżenie komfortu podróży. To przede wszystkim zmniejszone bezpieczeństwo. Koła nie wybierając dobrze nierówności, tracą przyczepność z podłożem, a i problemem może być także przestawienie się geometrii. W przypadku wspomnianych wcześniej silentbloków głównym objawem ich uszkodzenia są po prostu bardzo głośne stuki na nierównościach. Dźwięk ma najczęściej charakter metaliczny, co oznacza, że obecna na elemencie guma po prostu uległa całkowitemu uszkodzeniu. W niektórych przypadkach stuki mogą ustawać w sytuacji, w której bardzo mocno obciąży się tył pojazdu. Auto z taką usterką może przy tym niepewnie się prowadzić. W zawieszeniu pojawia się luz, przez co tył pojazdu ma tendencję do "uciekania" w bok na zakrętach, czy nawet na prostej drodze, ale bogatej w wyboje.

W takiej sytuacji warto oddać swoje zawieszenie do naprawy specjalistom z firmy TylnaBelka. Wieloletnie doświadczenie, dostęp do specjalistycznych narzędzi i profesjonalne podejście to gwarancja rzetelnej regeneracji zawieszenia.

Spodobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!