bulgariamagica.pl to miejsce w Sieci, dzięki któremu marketing staje się prosty!

Poznaj naszą redakcję

Densytometria Gdynia

Adrian Mazur 0 komentarzy 2019-05-03
Densytometria Gdynia

W badaniu gęstości kości wykorzystuje się minimalną dawkę promieniowania, która jest precyzyjnie kierowana na dany obszar ciała. Następnie elektroniczny detektor sprawdza jaka ilość promieni RTG była w stanie przejść przez kość - im jest mniejsza, tym grubszy i silniejszy kościec pacjenta.

Fachowa densytometria w Gdyni jest specjalnością gabinetu Dobra Diagnostyka. Przy użyciu nowoczesnego sprzętu, doświadczeni lekarza dokonują precyzyjnego badania, jednocześnie dbając o zapewnienie w pełni komfortowych warunków dla pacjentów. W klinice wykorzystywany jest profesjonalny densytometr kliniczny Stratos DXA, który umożliwia nie tylko badanie gęstości kości, ale również pełnego składu ciała, łącznie z procentowym pomiarem zawartości tkanki tłuszczowej.

Pomimo wykorzystania przy densytometrii promieniowania rentgenowskiego, jest to całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne badanie, które trwa zaledwie kilka minut. Jednocześnie umożliwia lekarzom niezawodną diagnozę osteoporozy i bardzo wysoką precyzję dokonywanego pomiaru. 

Przygotowując się do badania gęstości kości, pacjenci mogą normalnie spożywać wszystkie posiłki, ale należy pamiętać, aby na 24 godziny przed analizą nie zażywać żadnych suplementów diety zawierających wapń (również multiwitaminowych), ponieważ mogą zawyżyć rzeczywiste wyniki.

Nie zaleca się wykonywania analizy densytometrycznej jedynie podczas ciąży oraz w przypadku pacjentów, którzy w ciągu poprzednich 48 godzin zostali poddani badaniu obrazowemu z dożylnym podaniem kontrastu.

Spodobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!