bulgariamagica.pl to miejsce w Sieci, dzięki któremu marketing staje się prosty!

Poznaj naszą redakcję

Jak wygląda nauka w liceum dla dorosłych w Piotrkowie Trybunalskim?

Apolonia Pietrzak 0 komentarzy 2022-10-08
Jak wygląda nauka w liceum dla dorosłych w Piotrkowie Trybunalskim?

W obecnych czasach coraz więcej osób w dorosłym życiu decyduje się na powrót do szkoły średniej w celu podwyższenia kwalifikacji i uzyskania odpowiedniego wykształcenia. Zdecydowana większość pragnie zmian w życiu zawodowym, a ukończenie liceum pozwala na dalszy rozwój i pójście na studia. Okazuje się również, że w niektórych zawodach wymagane jest posiadanie średniego wykształcenia (mowa przede wszystkim o służbach mundurowych). 

Na stronie dostępnej pod adresem wied.pl można zapoznać się ze szczegółową ofertą edukacyjną placówki z uprawnieniami szkoły publicznej. Mowa o liceum dla dorosłych w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie nauka jest całkowicie bezpłatna. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym w formie dwóch weekendowych zjazdów w każdym miesiącu. Osoby zainteresowane mogą zapisać się do szkoły online lub stawiając się osobiście w sekretariacie.

W zależności od dotychczas zdobytego wykształcenia nauka w liceum trwa:

  • 2 lata (wyłącznie absolwenci szkół zawodowych),
  • 3 lata (osoby, które ukończyły 8-letnią szkołę podstawową lub gimnazjum).

Po każdym semestrze odbywają się egzaminy ze wszystkich wykładanych przedmiotów (w tym m.in. języka polskiego, języka obcego, matematyki, fizyki, chemii, geografii czy historii i WOS-u). Warto wspomnieć, że niektórzy uczniowie mogą zostać z nich zwolnieni pod warunkiem regularnego uczęszczania na zajęcia oraz oddawania w terminie wszystkich prac kontrolnych. Oczywiście w ostatnim roku licealiści podchodzą do egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów. 

Spodobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!