bulgariamagica.pl to miejsce w Sieci, dzięki któremu marketing staje się prosty!

Poznaj naszą redakcję

Katarzyna Rodacka - Rejestr przetwarzania danych osobowych

Marcelina Ostrowska 0 komentarzy 2021-09-17
Katarzyna Rodacka - Rejestr przetwarzania danych osobowych

Obecnie działający na rynku realizatorzy, którzy pomagają w opracowywaniu dokumentacji RODO lub też doradzają w zakresie ochrony danych osobowych, to osoby znające zarówno prawo krajowe (Ustawa o ochronie danych osobowych z 2018 roku), jak i unijne (Dyrektywa 95/46/WE, czyli ogólne rozporządzenie o ochronie danych z 2016 roku). Warto pamiętać, że polskiego przedsiębiorcę obowiązują oba wspomniane dokumenty. 

Jednym z usługobiorców, który może udzielić kompleksowego wsparcia w wielu kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, jest Kancelaria Adwokacka Katarzyna Rodacka. Zatrudnieni tam pracownicy w jasny i klarowny sposób są w stanie objaśnić, jak wygląda chociażby rejestr przetwarzania danych osobowych (dokument, o których wielu przedsiębiorców często zapomina) lub też jak powinien brzmieć zapis klauzuli zgody na przetwarzanie danych. 

Wspomniany realizator prowadzi również audyty zgodności z RODO. Taka wewnętrzna kontrola polecana jest właścicielom firm, którzy nie mają pewności, czy zastosowane w ich biznesie procedury i normy jakości są zgodne z wymogami UODO. Kancelaria świadczy również kompleksową pomoc w procedurze naruszenia danych osobowych. Warto pamiętać, że nie zawsze trzeba zgłaszać naruszenie danych do UODO, jednak niezbędne jest wykonanie określonych czynności naprawczych. Wspomniana procedura zawiera listę wytycznych, które przedsiębiorca musi wykonać w sytuacji wycieku danych, którego skutki mogą zostać w prosty i szybki sposób zneutralizowane, a bezpieczeństwo danych przywrócone.

Spodobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!