bulgariamagica.pl to miejsce w Sieci, dzięki któremu marketing staje się prosty!

Poznaj naszą redakcję

Najlepsze przenośniki taśmowe, kubełkowe i nie tylko

Julian Sobczak 0 komentarzy 2021-01-02
Najlepsze przenośniki taśmowe, kubełkowe i nie tylko

Umożliwiające wspomnianą automatyzację urządzenia i maszyny, w wersjach ściśle dopasowanych do potrzeb danego zakładu, są projektowane, produkowane i wdrażane przez spółkę AKP PROGRESS. Ten nowosolski producent jest kontynuatorem tradycji doskonale znanego w regionie zakładu DOZAMET. Obecna spółka jest zresztą zarządzana przez wieloletniego pracownika owych Dolnośląskich Zakładów Metalurgicznych. Dba on o to, by proponowane konstrukcje cechowały się:

  • nowoczesną myślą techniczną,
  • trwałością i niezawodnością,
  • wysoką funkcjonalnością,
  • możliwością łatwego serwisowania i modernizacji.

W celu podniesienia wydajności i efektywności zakładom polecane są szczególnie transportery materiałów różnego typu (sypkich, kawałkowych, mało- i wielkogabarytowych produktów, paczek i innych opakowań). Dzielą się one na modele:

  • kubełkowe,
  • śrubowe,
  • taśmowe.

Niezawodne przenośniki kubełkowe cechują się możliwością stworzenia długiej linii transportowej, w tym wysokościowej. Są bardzo odporne na uszkodzenia i trudne warunki pracy, można je szybko serwisować. Mimo niewielkich gabarytów poprzecznych zapewniają dużą wydajność.

Zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa przenośniki śrubowe (zwane też ślimakowymi) to przede wszystkim gwarancja nieuszkodzenia transportowanych materiałów. Mocna konstrukcja ze stali nierdzewnej wytrzyma duże obciążenie oraz poradzi sobie z surowcami o wilgotnej lub zbrylonej konsystencji.

Wyjątkowa funkcjonalność to natomiast przenośniki taśmowe, gdyż obsługa zakładu może opróżniać taśmę na całym jej przebiegu. Zapewniają brak poślizgu, są też energooszczędne.

Spodobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!