bulgariamagica.pl to miejsce w Sieci, dzięki któremu marketing staje się prosty!

Poznaj naszą redakcję

Okulista w Warszawie — prywatnie czy na NFZ?

Leon Lis 0 komentarzy 2022-10-21
Okulista w Warszawie — prywatnie czy na NFZ?

Diagnostyka chorób oczu jest wykonywana zarówno w państwowych, jak i prywatnych placówkach medycznych. Pacjenci mają więc wybór, jednak zdecydowana większość osób decyduje się jednak na wizytę prywatną. Mowa w szczególności o nagłych przypadkach, gdy konsultacja musi odbyć się jak najszybciej. Idealnym przykładem jest choćby zaćma, która zbyt długo nieleczona może wywołać nieodwracalne skutki — wtedy jedynym rozwiązaniem będzie niestety operacja. Kolejny przypadek dotyczy choćby ciała obcego znajdującego się w oku. Tutaj natychmiastowa pomoc okulisty jest niezbędna.

Pacjenci, którzy chcą skorzystać z usług w ramach NFZ, muszą udać się do lekarza rodzinnego po stosowne skierowanie. Następnie mogą umówić się na wizytę u okulisty. Niestety na pierwszy wolny termin niejednokrotnie trzeba czekać nawet kilka miesięcy, a na część wykonywanych zabiegów nawet do kilku lat. Przez tak długi okres jakość życia pacjenta może znacznie się pogorszyć. 

Okulista prywatnie w Warszawie 

W stolicy działa Instytut Oka Dzięgielewska, w którym przyjmuje okuloplastyk i specjalista chorób oczu. W gabinecie przyjmowane są osoby dorosłe oraz dzieci. Okulista przeprowadza diagnostykę i takie usługi jak m.in.:

  • pachymetria (grubość rogówki),
  • usunięcie ciała obcego,
  • laserowa korekcja wzroku,
  • leczenie zeza,
  • leczenie jaskry.

Spodobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!