bulgariamagica.pl to miejsce w Sieci, dzięki któremu marketing staje się prosty!

Poznaj naszą redakcję

Zwalczanie szerszeni

Kazimierz Kalinowski 0 komentarzy 2020-09-28
Zwalczanie szerszeni

Szerszenie to szkodniki niszczące korę drzew oraz owoce, dlatego na ich pozbyciu się zależy najbardziej leśnikom oraz posiadaczom sadów. Gniazda są usuwane, a następnie transportowane w inne miejsce, z daleka od ludzi. Sygnałem alarmowym są pojedyncze owady, które coraz częściej pojawiają się w ogrodzie. Niekiedy szukają one najlepszego miejsca do stworzenia gniazda. Na takim etapie można spróbować je odstraszyć na własną rękę środkami zapachowymi. Unikają one aromatów pelargonii, lawendy, czosnku oraz bratków, które można posadzić w swoim ogrodzie, na tarasie czy balkonie.

Nieumiejętne usuwanie gniazd tych owadów może je rozzłościć, co zwiększa prawdopodobieństwo ataku nawet kilku osobników jednocześnie. Szerszenie są znacznie większe w porównaniu do pszczół oraz os, a ich użądlenie bywa bolesne. Jest ono szczególnie niebezpieczne dla osób uczulonych na jad, u których pojawia się wstrząs anafilaktyczny. U alergików użądlenie objawia się problemami z oddychaniem, bólami brzucha, wysypką oraz opuchlizną szyi. Ponadto żądło szerszeni zawiera duże ilości toksyn pełnych acetylocholiny, odpowiadającej za uporczywe pieczenie i nieprzyjemny ból.

Jak więc pozbyć się gniazda? Jedną z opcji jest skontaktowanie się z firmą Usuwanie Szerszeni. Jej przedstawiciele stosują zamgławianie, opryski oraz inne profesjonalne metody. Z reguły zjawiają się u klienta w godzinach wieczornych, ponieważ wtedy owady są mniej skłonne do ataku. Zwalczanie szerszeni odbywa się w stolicy i pobliskich miejscowościach. Specjaliści pozbywają się gniazd z budynków, drzew, balkonów, skrzynek pocztowych i innych przestrzeni.

Spodobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!